Wraz z rozwojem technologii, zmianą potrzeb biznesowych i upowszechnieniem świadomego wprowadzania Data Governance zmienia się także sposób organizacji danych w przedsiębiorstwach. W tej organizacji trzeba łączyć nieraz sprzeczne cele i uwarunkowania, szukając optymalnego rozwiązania dla danej organizacji i jej indywidualnych potrzeb i możliwości. Pojawiają się nowe pojęcia jak Data Fabric. Powszechność zyskuje chmura, jako podstawowe środowisko przechowywania i analityki danych, duże zainteresowanie budzi Data Lake, a Data Mesh daje obietnicę demokratyzacji danych i budowy organizacji napędzanych danymi.
Jak podejść we właściwy sposób do organizacji danych? Czy stawiać na model scentralizowany czy federacyjny? Czego uczą doświadczenia innych? Co jest optymalnej dla mojej organizacji i od czego to zależy? Poszukamy odpowiedzi na te i inne wyzwania podczas czerwcowego spotkania CDO Forum Club, które odbędzie się 2 czerwca 2022 r. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy!
AGENDA
18.00 – 18.30 Czas na networking i filiżankę kawy
18.30 – 18.40 Powitanie uczestników CDO Forum Club i wprowadzenie w tematykę spotkania (Przemysław Gamdzyk, Organizator CDO Forum Club – Evention
18.40 – 19.00 Studium przypadku: Nasz podróż w świecie danych – ewolucja podejścia do tematu organizacji danych (Karolina Henzel, T-Mobile, Michał Obuchowicz, T-Mobile)
19.00 – 19.25 Dyskusja panelowa
W gronie praktyków porozmawiamy o organizacji danych w przedsiębiorstwie – będziemy szukać odpowiedzi na ważkie pytania:
Jaka jest miara wyzwań związanych z tym, jak chcemy organizować dane – czy to jest taktyczna decyzja inżynierska, czy raczej poziom strategii biznesowych ważnych dla biznesu, dlaczego?
Jak należy oceniać tempo zmian, pojawiania się innowacji – czy to jest poziom tożsamy z tym, co generalnie dzieje się w obszarze tech-IT, czy jednak to tempo jest inne?
Co w tej chwili dominuje w przedsiębiorstwach, jakie widać trendy, co powinno się zmieniać w zakresie modelu organizacji danych?
Jaki widać potencjał wzrostu dla przesunięcia się danych i analityki do Chmury, modelu Lake oraz Data-Mesh – co to będzie oznaczać dla przyszłości firm?
What next – jakie czekają na scenariusze przyszłości?
PANELIŚCI
Prof. Bogumił Kamiński, Szkoła Główna Handlowa
Dariusz Gałęzowski, PKO BP
Maryna Zenkova, Point72
19.25 – 19.35 Przerwa techniczna na przygotowanie degustacji win
19.35 – 20.10 Część specjalna połączona z degustacją wina – Od genealogii szczepów winorośli poprzez śledzenie powiązań – aż po wykrywanie fraudów. Bazy grafowe jako uniwersalne narzędzie analizy danych
Pokażemy na dwóch przykładach działanie baz grafowych. Pierwsza część pomoże zrozumieć w jaki sposób za pomocą tego narzędzia można opisać pochodzenie i wzajemne związki między… szczepami winorośli. Dla lepszego zrozumienia tematu, pokazowi towarzyszyć będzie degustacja wybranych win. W drugiej części wskażemy zaś, w jaki sposób, poprzez zastosowanie tego samego narzędzia, jesteśmy w stanie wyśledzić powiązania pomiędzy różnymi, pozornie nie mającymi nic wspólnego ze sobą, podmiotami, i doprowadzić do wykrycia nadużyć powstającymi w efekcie ich wzajemnych relacji, powiązań, oddziaływań i kombinacji. Cała nasza rzeczywistość składa się bowiem z danych, zaś ich “ujarzmienie” i uczynienie z nich należytego użytku jest kwestią zastosowania odpowiedniego narzędzia. Bazy grafowe są jednym z takich narzędzi, a wg szacunków ekspertów, już wkrótce większość procesów analizy danych będzie opierało się właśnie na nich – warto więc wypróbować je w praktyce już teraz! (Tomasz Szmajter, Country Sales Manager, AZ Frame oraz Jacek Wróż, Data Governance Director, AZ Frame)
20.10 – 20.50 Kolacja oraz wyłonienie zwycięzców konkursu
20.50 – 22.00 Kontynuacja wieczoru i czas na swobodne rozmowy
Link do rejestracji dostępny >> tutaj