W dniach 10-11.02.2022 odbyła się coroczna konferencja PERFORM Dynatrace.
Spośród wielu ciekawych prelekcji wygłoszonych przez ekspertów, tradycyjnie z wizjonerskim przekazem wystąpił CTO Dynatrace – Bernd Greinfender.
Podczas swojej prelekcji Bernd wskazał na cztery najważniejsze wyzwania technologiczne:
- Eksplozja danych. Co roku dane przyrastają w tempie dwa razy, w stosunku do poprzedniego roku. Wymaga to nowego podejścia do zasobów gromadzących dane. Muszą one być skalowalne, szybkie i efektywne kosztowo. Ponadto muszą zapewnić organizację wielu typów danych, łączenie danych krzyżowych zgodnie ze strukturami i utrzymanie kontekstu danych.
- Answer driven automation. Dane muszą nam zapewniać odpowiedzi i uruchamiać określone działania. Docelowo ma to zapewnić automatyzację sterowaną informacją i odpowiedziami (answer driven automation). Aby mogło się to wydarzyć potrzebne jest połączenie danych w ujednolicony sposób, aby zapewnić pełną zunifikowaną analitykę, która pozwoli uruchomić automatyzację procesów.
- Cyberbezpieczeństwo i obserwowalność środowisk informatycznych są coraz bardziej zbieżne i muszą się uzupełniać. Cyberbezpieczeństwo musi obecnie przełamać model silosowy, zapewnić ochronę w chmurze, badanie podatności, detekcję problemów i ataków oraz pełną ochronę. Z kolei Obserwowalność musi do tego zapewnić pełen monitoring procesów biznesowych, eliminację fałszywych alarmów, badanie związków przyczynowych pomiędzy incydentami, wsparcie DEVSECOPS i NOSOC.
- Automatyzuj wszystkie swoje procesy, aby przeżyć. Wszystko to dlatego, że złożoność procesów i systemów informatycznych jest istotną barierą w tworzeniu i wdrażaniu nowych systemów. Efektywna współpraca w tym zakresie wymaga pełnej automatyzacji – w tym automatyzacji procesów monitoringu i cyberbezpieczeństwa.
Dynatarce poprzez jednolitą platformę Dynatrace Software Intelligence Platform adresuje wszystkie te wyzwania.
Dla przykładu potrafi przetworzyć zbierane dane w ramach jednej instalacji do poziomu 5 000 TB na dzień i obserwować 1 mln punktów jednocześnie.
Wykorzystanie sztucznej inteligencji i technologii Davis zapewnia wsparcie dla automatyzacji – w tym answer driven automation.
Dzięki przenikaniu się funkcjonalności cyberbezpieczeństwa i obserwowalności, Dynatrace zapewnia pełną kontrolę podatności, ich wykrywanie i ochronę.
Doświadczenia zbierane z aktualnych wdrożeń pozwalają zwiększać poziom wsparcia automatyzacji w ramach tworzenia, wdrażania i eksploatacji systemów.
Dlatego wiele największych przedsiębiorstw na świecie zaufało Dynatrace®
„The Dynatrace Platform’s deep observability, as well as the intelligence and automation it brings, simplifies our multicloud environment and allows us to proactively manage our extensive array of digital services, freeing our team to Focus on driving digital innovation with higher quality and greater efficency”.
Chris Deane Senior Engineering Manager, Cloud Infrastructure Digital Engineering, BT